* * * 2024 * * * 255 років від дня народження Івана Котляревського* * * 2024 * * * М210 років від дня народження Тараса Шевченка * * * 2024 * * * 150 років від дня народження Августина Волошина, президента Карпатської України * * * 2024 * * * 100 років від дня народження Павла Загребельного * * * 2024 * * * 450 років із часу видання першої друкованої книги в Україні «Апостола» * * * 2024 * * * 100 років з дня написання першого українського науково-фантастичного роману «Сонячна машина» Володимира Винниченка* * * 2024 ***За рішенням ЮНЕСКО Рік кінорежисера Сергія Параджанова * * * 2024 * * * Книжкова столиця світу 2024 року — французьке місто Страсбург* * *

вівторок, 20 серпня 2024 р.

Як вистояти у вирі життя: корисні поради від психологів та авторів світових бестселерів

 


Майже кожна людина іноді ставить собі питання — Як вистояти у вирі життя?  Корисні поради дають: психіатр, доктор медицини Андерс Гансен, дитячий, підлітковий і сімейний психолог Джеффрі Бернстейн, популярна письменниця, блогерка Еш Амбірдж, видатна психологиня, дослідниця в галузі сімейної терапії Сью Джонсон, письменник і журналіст Йоган Гарі, доктор Стівен Р. Кові разом із Сандрою Кові, Джоном М. Кові, Джейн П. Кові та Маргарита Січкар —засновниця «Школи щасливого життя».

Представляємо книжки, які бібліотека отримала  в межах реалізації Обласної  комплексної програми «Культура Одещини 2020—2024»: Андерс Гансен «Чому нам погано, коли все нібито добре», Джеффрі Бернстейн «Мене ніхто не розуміє!», Еш Амбірдж «Синдром самозванця», Йоган Гарі «Мистецтво зосереджуватися», Сью Джонсон «Пригорни мене міцніше!», Стівен Р. Кові «7 [сім] звичок високоефективного шлюбу», Маргарита Січкар «8 навичок щасливої дитини».

 






Андерс Гансен «Чому нам погано, коли все нібито добре»


Андерс Гансен — шведський психіатр, доктор медицини. Здобув медичний ступінь у Каролінському інституті й диплом МВА у Стокгольмській школі економіки. Написав понад 2000 статей і 6 книжок про здоров’я та мозок, зокрема бестселер «Інстамозок».

Майже у 300 мільйонів осіб на планеті діагностовано депресію, ще більше страждають тривожністю. Чому ж усе це відбувається в часи, коли людська цивілізація досягла свого розквіту, а середня тривалість життя найбільша в історії? Поєднуючи знання еволюції, нейробіології та психіатричної практики Андерс Гансен дає ключі для розуміння спектра наших емоцій і почуттів, а також вказує на прямий зв’язок між тривожністю й імунітетом. Автор розповідає, чому не варто бігати за щастям, але треба дбати про своє здоров’я. Пояснює, у чому важливість соціальних контактів для нашої психіки і коли потрібно звернутися по допомогу до спеціаліста. А ще ділиться перевіреними практичними техніками, як вплинути на власне самопочуття і жити краще.

 

Гансен, Андерс. Чому нам погано, коли все нібито добре? / Андерс Гансен ; пер. зі швед. Ганна Топіліна. — Київ : Наш Формат, 2023. — 192 с. : іл.

У цій книжці оповідь буде про те, чому так багато людей почуваються погано попри своє цілком непогане життя. Андерс Гансен розповідає про легкі форми депресії й тривожності, але не заглиблюється у теми біполярного розладу чи шизофренії. Для цього є дві причини. По-перше, названі розлади надто складні, щоб говорити про них у межах однієї науково-популярної книжки. По-друге, саме легкі форми депресії й тривожності стають дедалі поширенішими в нашому суспільстві. На шизофренію чи складні форми біполярного розладу ця тенденція не поширюється, тому він їх тут не розглядає. Натомість знайомить вас з біологічним поглядом на наше психічне здоров’я, який, якщо вірити його досвіду, може багатьом допомогти. Якщо ви це читаєте й вам погано, то не зволікайте і звертайтеся по допомогу, бо вона є. Якщо ви це читаєте й приймаєте ліки проти якогось психічного розладу, то завжди радьтеся зі своїм лікарем щодо будь-яких змін у лікуванні.

 


Д-р Джеффрі Бернстейн «Мене ніхто не розуміє!»


Д-р Джеффрі Бернстейн — дитячий, підлітковий і сімейний психолог із понад 30-річним досвідом. Експерт у телепередачах Today Show, Court TV, CBS Eyewitness News, NBC 10. Автор п’яти книжок.

Чи бувало з вами таке, що хочеться влитися в тусовку однолітків, але складно знайти спільну мову? Хочеться прийняття, а батьки тиснуть через оцінки? Хочеться встигати в школі й поза нею, але за навчанням нема коли гуляти з друзями. Думаєте: ну що зі мною не так? Чому мене ніхто не розуміє?

Якщо так, то ви не самотні: схоже переживають усі майже дорослі. Ба більше, ви можете впливати на власний стан. Цей «посібник із виживання» покаже, що відбувається у вашому мозку, як упоратися з хвилюванням і стресом, як когнітивно-поведінкова терапія допомагає боротися з негативними думками.

 

Бернстейн, Джеффрі. «Мене ніхто не розуміє?» Як упоратися зі стресом у школі, сім’ї та стосунках / Д-р Джеффрі Бернстейн ; пер. з англ. Юлія Кузьменко. — Київ : Наш формат, 2023. — 224 с. : іл.

Стрес — сумна реальність майже всіх підлітків. За нашої бурхливої цифрової доби вони потерпають від більшої кількості потрясінь, ніж будь-яке інше молоде покоління сучасної історії. Чимало аспектів життя молодої людини бувають стресовими. Може, зараз ви саме мордуєтеся перед важливим тестом. Або не знаєте, як бути, бо ваш хороший друг поводиться дивно. Або вас видалили з групового чату чи ви отримуєте менше вподобайок у соціальній мережі. А може, ваші батьки, маючи добрі наміри, чіпляються з різними питаннями й не розуміють, чому їхня дитина дратується (якщо по-чесному, то ви й самі ще не збагнули причин цього).

Коли навалюється стрес, ви не даєте собі ради, почуваєтеся схвильованими, роздратованими або сумними. Намагаючись уникнути цих почуттів, залипаєте в смартфон, передивляючись купу відеороликів або граючи за будь-якої нагоди. Можливо, ви несамохіть зриваєтеся на батьках, на братові чи сестрі (зрештою, кожен із нас —  лише людина, чи не так?). Може, обговорюєте стрес із друзями, а їм уже набридло це слухати, —  що, звісно дошкуляє. Буває й так, що вам хочеться просто виспатися —  і геть нічого ні з ким не з’ясовувати. Стрес, яким не керують, може мати негативні наслідки для вашого фізичного й емоційного здоров’я. Водночас у підлітковому віці треба розважатися. Саме зараз, імовірно, відкриваються захопливі можливості й нагоди здобути цікавий досвід.

 У цій книжці «американські гірки» використано як метафору, що допоможе зрозуміти стрес, адже внаслідок злетів і падінь підліткового життя вам здається, наче ви то підноситеся до небес, то стрімголов зриваєтеся вниз. Ви опануєте суперцінні інструменти, щоб відчувати менш потрясінь і більше щастя. Довідаєтеся про дієві способи знизити стрес і взяти своє життя під контроль. Навчившись керувати стресом, ви почуватиметеся краще й знатимете, як дати раду значим і несподіваним викликам підліткового віку. Прочитавши цю книжку, ви уникнете потрясінь назавжди. Утім, щойно почнете використовувати описані в ній антистресові навички, збагнете, що зменшувати стрес — значно простіше, ніж вам уявлялося.

 


Еш Амбірдж «Синдром самозванця»


Еш Амбірдж — популярна письменниця, блогерка, інтернет-підприємниця. Кожній жінці, що відчувала у своєму житті хоч дещицю невдоволення, варто прочитати цю книжку. Прозорливість і мудрість Еш — подарунок для всіх  нас. Ця книжка — нагадування, що навіть у найтемніші години ми можемо бути винахідливими та сміливими. Еш Амбірдж нагадує нам, що ми багато чого гідні та сильніші, ніж думаємо.

 

Амбірдж, Еш. Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте / Еш Амбірдж ; пер. з англ. Наталії Третякової. — Харків : Віват, 2024. — 272 с. — (Серія «Саморозвиток»).

Утомилися від відчуття застою, від неспокою, порожнечі й заціпеніння в кар’єрі та в житті? То хапайте сірники — нумо запалювати! Зразу довіримося своїм найнебезпечнішим ідеям, дізнаємося правду про «пошук своєї пристрасті» та істинну причину того, чому так багато людей намагаються зрозуміти, що хотіли б робити зі своїм єдиним нудним і нестерпно похмурим існуванням, і усміхаються лише для світлин, вимовляючи «си-и-ир». До речі, про світлини: у світі ще не достатньо фотографів, дизайнерів, художників тощо, адже ніхто не вичаровуватиме щось так, як ви. Ви довідаєтеся, як будь-які знання, якими володієте, перетворити на роботу мрії, чому не варто починати з малого і як оговтатися після всього, що може вам прилетіти. А ще позбудетеся синдрому самозванця в усіх його проявах, зокрема й щодо грошей. Непристойно великих грошей, які сунутимуть до вас лавою.

 


Йоган Гарі «Мистецтво зосереджуватися»


Йоган Гарі — британсько-швейцарський письменник і журналіст. Автор бестселерів «Chasing the Scream» та  «Lost Connections» — книжок про депресії та боротьбу з наркотиками. Ці твори перекладено 37 мовами. Вивчав соціологію і політологію в Королівському коледжі Кембриджського університету й отримав диплом першого ступеня за двома спеціальностями.

Протягом останніх десяти років Йоган Гарі публікувався у провідних газетах і журналах світу. Дописував для The Independent і The Huffington Post. Йоган двічі отримував від Amnesty International звання журналіста року національної газети. Окрім того на Comment Awards його нагороджували як культурного коментатора року й екологічного коментатора року. Йоган Гарі по пів року живе в Лондоні й по пів року мандрує, займаючись дослідженнями для своїх книжок.

 

Гарі, Йоган. Мистецтво зосереджуватися. Як у нас украли увагу / Йоган Гарі ; пер. з англ. Юлія Кузьменко. — 3-тє вид. — Київ : Лабораторія, 2024. — 296 с.

Ви теж помічали, що втрачаєте увагу? Перескакуєте з одного гаджета на інший, з однієї вкладки на другу, не можете зосередитесь навить кілька хвилин? Напевно, ви теж картаєте себе за слабку волю, лінощі й відсутність дисципліни. Караєте себе тим, що обмежуєте час, проведений зі смартфоном. А що, як корінь зла не в особистих вадах і не в сучасних винаходах, а набагато глибше? Йоган Гарі поспілкувався з десятками експертів зі всього світу, щоб з’ясувати, в чому причина сучасної кризи уваги і що з цим робити. Виявилося, що проблема глобальна й системна.

Іт-гіганти щодня борються за нашу увагу, щоб заробити на ній. Все, що здається нам безкоштовним — цифрова інфраструктура, соціальні мережі, платформи розваг, — насправді має ціну. Ми платимо за це часом і увагою, а увага — ресурс скінченний. У всіх, напевно, іноді виникало дискомфортне відчуття, що обмін нерівний, ти віддаєш більше, ніж отримуєш, і в результаті втрачаєш уміння зосередитися, а це ключ до багатьох дверей у житті. Однак ця книжка і зібрані в ній інсайти доводять — проблему розсіяної уваги може подолати кожен. Йоган Гарі проникливо показує соціально-економічну й психологічну суть боротьби за увагу і формулює кілька дієвих способів оминати те, що нас відволікає.

 


Сью Джонсон «Пригорни мене міцніше!»


Сью Джонсон — видатна психологиня, дослідниця в галузі сімейної терапії. Вона здобула численні почесні звання й нагороди, зокрема, звання почесного професора Міжнародного університету Сан-Дієго (США), професора клінічної психології Оттавського університету (Канада), є членом Американської психологічної асоціації. Сью Джонсон заснувала й очолює Міжнародний центр навчання емоційно-фокусованої терапії.

З дитинства ми мріємо про «кохання з першого погляду» та прагнемо «жити довго й щасливо». Проте персонажі казок ніколи не з’ясовують, чия черга виносити сміття чи мити посуд. Але чи можлива така ідилія в реальних стосунках? Докторка Сью Джонсон відкриває перед читачами абсолютно новий, сповнений любові світ щасливих і гармонійних стосунків. Її методи будуть корисними для всіх, хто прагне зберегти кохання упродовж усього життя.

 

Джонсон С. Пригорни мене міцніше! 7 бесід про кохання тривалістю в життя / Сью Джонсон ; пер. з англ. В. Кучменко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2024. — 288 с.

«Стосунки між людьми завжди викликали в мене шире захоплення… Здебільшого в юному віці моя увага зосереджувалася на шлюбі моїх батьків. Зазвичай я безпорадно спостерігала за тим, як вони руйнують свої стосунки й самих себе, і водночас завжди знала, що ці двоє дуже кохають одне одного. За кілька днів до смерті батько гірко ридав, згадуючи матір, хоч вони не жили разом уже понад двадцять років.

Я відреагувала на болісний досвід батьків по-своєму: заприсяглася, що ніколи не вийду заміж… Та згодом я, звісно, закохалася й таки взяла шлюб. Що більше я відштовхувала любов, то сильніше вона тягнула мене до себе. То що ж це було за потужне й загадкове почуття, яке занапастило моїх батьків, добряче ускладнило моє життя й водночас вважалося джерелом радощів і страждань для багатьох із нас? Чи можна вибратися із цього заплутаного лабіринту й нарешті пізнати нескінченне кохання?

Захоплення проблемою любові й прив’язаності зрештою спонукало мене до вивчення психології та консультування. Обравши такий шлях, я вивчала ці драматичні переживання з точки зору поетів і науковців. Працювала зі складними дітьми, які заперечували любов як таку; консультувала дорослих, що намагалися пережити втрату кохання; допомагала родинам, де всі любили одне одного, однак не могли жити ані разом, ані нарізно. Любов залишалася загадкою.

А тоді, не фінальному етапі здобуття ступеня доктора з консультативної психології в університеті Британської Колумбії, що у Ванкувері, я почала працювати з парами. І мене вмить зачарувало те, як відчайдушно вони боролися, як висловлювалися про свої стосунки  — немовби то було питання життя та смерті. Я досягла неабиякого успіху в індивідуальних і родинних консультаціях, однак виявилася безсилою, коли йшлося про роботу з двома партнерами, між якими тривала війна… Я бачила, як мої клієнти кричали одне на одного, заливалися слізьми, сперечалися, закривалися в собі… і зрештою почала розуміти, що стосунки неможливі без ключових негативних і позитивних емоційних моментів. Саме вони лягли в основу нового підходу до терапії пар, який мені вдалося втілити в життя за підтримки мого наукового керівника Леса Грінберга. Ми назвали його «емоційно-фокусованою терапією»…  Дослідження тривали багато років… Гадаю мені вдалося відкрити, чим насправді є кохання і як ми можемо його «полагодити», щоб воно тривало якнайдовше…».

7 реальних історій кохання, 7 правил ідеальних стосунків. Сью Джонсон пояснює: Які вчинки зміцнюють чи, навпаки, руйнують довіру; Чому емпатія така важлива; Чи варто свідомо зачіпати партнера за живе; Чому міцні обійми гарантують тривалі стосунки; Як навчитися чути другу половинку та підтримувати вогонь кохання.

 


Стівен Р. Кові «7 [сім] звичок високоефективного шлюбу»


Доктор Стівен Р. Кові залишив після себе неоціненний спадок — вчення про лідерство, керування часом, ефективність, успіх, любов і родину. Він продав мільйони примірників бестселерів із саморозвитку й бізнесу, які вже стали класикою. Доктор Кові прагнув допомагати читачам розуміти принципи, які приведуть їх до особистої та професійної ефективності.

Його основоположна праця — «7 звичок високоефективних людей» — змінила те, як люди оцінюють і розв’язують проблеми, запропонувавши переконливий, логічний, чіткий хід дій. Знаний на весь світ лідер думок, експерт з питань родинних стосунків, учитель, консультант та автор, він давав поради, що відкривали очі мільйонам.

 

Кові, Стівен. 7 [сім] звичок високоефективного шлюбу. Як у вирі життя поставити стосунки на перше місце / Стівен Р. Кові разом із Сандрою Кові, Джоном М. Кові, Джейн П. Кові ; пер. з англ. Катерини Корнієнко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 160 с.

Проблема в стосунках і родині не зникають самі собою. А навпаки, що далі, то ускладняються. Отже, головне — не те, що ви розв’язуєте проблеми, а те, як ви це робите. Від цього залежить, щасливі стосунки чи ні. Нам подобається думати про стосунки як про літак, який завжди має пункт призначення, план польоту й обладнання, щоб триматися курсу. Зі стосунками все так само: вони будуть успішними, якщо ви подбали про ці три пункти.

«7 [сім] звичок високоефективного шлюбу. Як у вирі життя поставити стосунки на перше місце» — це ваш план польоту до повноцінних і міцних стосунків. У цій книжці вміщено багато знань про людей, пов’язаних серйозними взаєминами. Принципи людської ефективності допоможуть вам і вашому партнеру/партнерці процвітати, байдуже, з якої ви країни і які ваші життєві обставини.

З цієї чудової книжки ви дізнаєтеся, як Стіве і Сандра Кові зі своїми дітьми та інші родини жили, намагаючись дотримуватися семи звичок — «Бути проактивним», «Починати з найважливішого», «Думати про взаємовигоду», «Спершу — зрозуміти, потім — шукати розуміння», «Об’єднуватися», «Гострити пилку». .. 

Багато людей згоджуються на довічний союз (шлюб), бо вірять у казку, що їхнє партнерство — це така гарна шкатулка, у якій є все, чого їм не вистачало: спілкування, сексуальна насолода, близькість, дружба. Насправді ж на початку стосунків шкатулка порожня. Перш ніж щось звідти взяти, треба щось туди покласти. У шлюбі немає любові —  любов у людях, і люди вкладають її у шлюб. У шлюбі не має романтики — люди мають наповнити нею шлюб. Пара має опанувати мистецтво давати, любити, служити, хвалити — і звикнути робити це, щоб шкатулка лишалася повною. Читайте із задоволенням і пам’ятайте — цю книжку написано для вас.

 


Маргарита Січкар «8 навичок щасливої дитини»


Маргарита Січкар — мати трьох дітей, засновниця «Школи щасливого життя». Авторка книжок, мотиваційна спікерка, власниця Book hub «Віч/на/Віч», підприємниця, книжкова продюсерка та наставниця.

«8 навичок щасливої дитини» — це книжка для кожної родини. Усі ми родом із дитинства, періоду, коли формуються особистість, характер, переконання й бачення себе та світу. Саме батьки закладають основи майбутньої дитини. На жаль, нас ніхто не навчав бути щасливими, а от ми як батьки вже можемо прищепити дітям щасливі звички та навички. Книжка Маргарити Січкар саме про це.

 

Січкар, Маргарита. 8 навичок щасливої дитини. Настільна книжка батьків. — Харків : ВД «Фабула», 2024. — 80 с.

Як підготувати дитину до життя у мінливому сучасному світі? Як навчити її добре адаптуватися та спілкуватися, цінувати себе й поважати інших, бути водночас творчою та організованою, уміти самостійно розв’язувати проблеми, а також ніколи не припиняти навчатися й самовдосконалюватися? Адже справжня батьківська любов полягає саме в тому, щоби, підготувати дитину до реалій нашого буття й у такий спосіб закласти підґрунтя її щасливого самостійного життя. Головне не забувати, що цей процес виховання базується на особистому прикладі. Необхідний теоретичний мінімум, практичні поради, а також вправи, ігри, перелік рекомендованих книжок і кінофільмів — тут ви знайдете все необхідне для формування навичок, які допоможуть вашій дитині буте щасливою.




Підготувала К.В. Бондарчук, завідувачка читальним залом.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Надеемся на комментарии