* * * 2022 * * * Міжнародний рік кустарного рибальства та аквакультури * * * 2022 * * * Місто Гренобль (Франція) - Європейська зелена столиця * * * 2022 * * * Каунас (Литва) та Еш-сюр-Альзетт (Люксембург) – культурні столиці Європи * * * 2022 * * * Гвадалахара (Мексіка) - Всесвітня столиця книги * * * 2022 * * * Рік збреження природи та живого миру в Україні * * * 2022 * * * 300-річчя від дня народження видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди * * * 2022 * * * 150-річчя від дня народження зірки світового оперного мистецтва Соломії Крушельницької * * * 2022 ***

четвер, 12 вересня 2013 р.

Під димним небом України22 вересня - День партизанської славиСвітлій пам'яті партизанів Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр. присвячена виставка "Під димним небом України"Україна в другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.: історичні нариси /Лисенко О., Стецкевич В., Айсвельд А. та ін. - у 2-х кн. - 
Кн. 1. - К.: Наукова думка, 2011. - 732 с.
У виданні висвітлюється широко коло питань одного з найбильш драматичних періодів історії України - періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.
На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшисть з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівнитва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної  влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів.Патриляк І.К., Боровик М.А.  Україна в роки Другої світової війни: спрба нового концептуального погляду. - Ніжин : Видавець Лисенко М . - М ., 2010. - 590 с.
У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів, взаєминам більшовицької влади і українського суспільства в роки війни.Чайковський А. С. Невідома війна: (Партизанський  рух в Україні 1941 - 1944 рр. мовою документів, очима історика.).- К.: Україна, 1994. - 255 с.
Ця книга доктора історичних наук А. С. Чайковського присвячена рухові Опору на окупованій фашистами території України в роки Великої Вітчизняної війни. Побудована на документальних матеріалах та архівних джерелах, вона висвітлює широкий аспект проблем "малої війни", а також роль і місце партизанського руху в разгромі загарбників. Немає коментарів:

Дописати коментар

Надеемся на комментарии